Во една недела затворени осум угостителски објекти поради непочитување на протоколите


Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Досега околу 650 прераспоредени административци започнаа со работа на нивните нови работни места, а за околу 500 во тек е процесот на реализација на ...
| | веќе видена | слични

Од вкупно 1.349 таканаречени „Рамковсни“, само 650 почнале со работа иако сите рокови поминаа. Министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рамковните административци кои ќе ја одбијат понудената работа, ќе добијат уште една шанса да си го најдат своето работно место во државната администрација, во ...
| | веќе видена | слични

Половина од рамковните административци кои седеа дома и земаа плата без да работат конечно се на работните места. Вицепремиерот Груби информира дека 650 веќе ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за полиитчки систем Артан Груби денес информираше дека половина од рамковните административци кои седеа дома и земаа плата без да ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер Артан Груби ја оцени изјавата на Стојко Пауновски како „несреќна“ откако директорот на Државниот пазарен инспекторат реле дека за него се ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните периодов се сведоци на поскапувања на голем дел од производите кои ги купуваат во дуќаните, за исхрана, одржување хигиена и друго. На новинарско ...
| | веќе видена | слични

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија на денешната 68-ма седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните согласно која од 5 ...
сите 376 | | | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
сите 98 | | | веќе видена

По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во ...
сите 316 | | | веќе видена

Фудбалерот од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати се пожали дека бил навреден од судијата Бјорн Кујпер, вели дека арбитарот од Холандија во два наврати му рекол ...
сите 205 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 199 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 339 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 161 | | | веќе видена

Специјализираното противпожарно возило со скала вредно 1, 7 милиони евра кое треба да го добие скопската бригада ги скара град Скопје и опозиционерите. Од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во една недела затворени осум угостителски објекти поради непочитување на протоколите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: