Одиме во шопинг на спортска облека во „Живот со стил“


 Грациозни, женствени и убави. Такви ќе бидат нашите две натпреварувачки, Тина од Радовиш и Делфина од Штип. А од нив бараме само да ни го покажат нивниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден 103-годишник, но и десет 18-годишници се најдоа на листата на оние кои примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, на некој од пунктовите од ...
сите 549 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со албанската министерка за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, утре под покровителство на министрите ...
сите 348 | | | веќе видена

Во разговор за МКД.мк пратеничката Гордана Силјановска Давкова вели дека донесениот закон кој овозможува легализација на дивоградби стимулира неселективна ...
сите 106 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во исто возило, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 30 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 273 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто вчера ја предаде донацијата од 6.000 дози од вакцината на „Астра-Зенека“ вакцина наменети ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одиме во шопинг на спортска облека во „Живот со стил“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: