Котеска: Во над 75 години македонска државност двајцата предавници се Заев и Димитров

Јасна Котеска, редовен професор на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ од Скопје, ги идентификува премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за евроинтеграции ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Котеска: Во над 75 години македонска државност двајцата предавници се Заев и Димитров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: