Занаетчиите ја чекаат поддршката за плати, голем дел не можат да аплицираат за бескаматните кредити на Развојната банка


Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
| | веќе видена | слични

На барање на организаторите на настани, преку претставници на Асоцијацијата на ивент индустри, денеска се одржа средба со вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични

Денеска остварив средба со ИВАП, организацијата која здружува 26 компании од ивент индустријата, напиша Битиќи на Фејсбук. „Ставив јасно до знаење дека ...
| | веќе видена | слични

 Иако тие бараа неповратни грантови со кои би ги покриле загубите во секторот кои според нив изнесуваат над 60%. Од Владата им нудат финансиска помош од еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот туризам е еден од најпогодените сектори во периодот на пандемијата, за нашите државјани се затворени границите речиси на сите европските држави, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Следната недела ќе биде објавен јавниот повик за финансиска поддршка од 1 милион евра за компаниите да можат да реализираат настани од јавен интерес со домашни ...
| | веќе видена | слични

Заврши средбата меѓу вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и Организаторите на настани. На средбата присуствувал и Националниот координатор за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и националниот координатор ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Министерството за образование и наука информира дека помали групи на ученици од неколку училишта во државата не ја посетуваат наставата организирана со физичко ...
сите 342 | | | веќе видена

Вчера беше многу релаксирачки ден за мене заради тоа што имав шанса да ги презентирам сите успеси што ги постигнав во изминатиот период како министер за ...
сите 197 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската амбасада во Македонија по повод загинувањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев на социјалните мрежи објави дека идеалите кои ги имал Гоце Делчев ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Занаетчиите ја чекаат поддршката за плати, голем дел не можат да аплицираат за бескаматните кредити на Развојната банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: