Убиен еден од најбогатите Британци: Пронајден мртов во својот дом

Група тинејџери претепала негувател во Вортинг во Западен Сасекс, откако тој се обидел да го спаси својот 11-годишен син од малтретирање додека бил во парк. ...
| | веќе видена | слични

Принцот Филип можеби немал најдобри односи со принцот Чарлс, но секогаш бил тука да го подготви и поддржи како наследник на британскиот престол. Филип се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 565 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 484 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен еден од најбогатите Британци: Пронајден мртов во својот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: