Приведен скопјанец поради извршена тешка кражба во возило


2 копии

На 17.04.2021 во 00,20 во Гостивар на ул.“Борче Јовановски“ полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ф.З.(28) и Б.Х.(21) двајцата од Гостивар ...
| | веќе видена | слични

На 15.04.2021 во 08.19 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека во полуотвореното одделение во Затворот, под кревет во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
5 копии
11 копии
2 копии
повеќе

Останато

Добил термин за вакцинација, но без никакво образложение бил вратен од вакциналниот пункт. 59-годишниот крводарител Зоран Трипчуновски за Алфа раскажува како ...
сите 229 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 231 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 627 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 476 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен скопјанец поради извршена тешка кражба во возило

Од:
До кого (е-маил):
Порака: