Драма околу Реплек: Во одлуките од собрание „испарија“ тие кои се за работата на менаџерите

Откако Македонска берза времено го запре тргувањето за акциите на Реплек , поради тоа што друштвото не достави известување за одлуките од вчерашното ...
| | веќе видена | слични

„Македонска берза“ објави дека се организира јавна берзанска аукција за голем пакет на акции од страна на фармацевтската компанија „Реплек“. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Реплек, која со својот најпознат лек „Вентор“ ги лечи главоболките на граѓаните, деновиве им создава главоболка на акционерите. Дел од нив се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Со понудата за преземање, мнозинскиот сопственик на Комерцијална банка А.Д. Београд, словенечката НЛБ банка, не успеа да го надмине ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден акционер не побара разрешување на Управниот и на Надзорниот одбор на Реплек, тврдат денеска од компанијата во дополнување на известувањето во врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Акцијата на фармацевтската компанија „Реплек“ очигледно дека влегува во фокус на инвеститорската јавност. По објавата на „ Фактор “ дека мнозинството од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 1.016 тестирања, а ...
сите 793 | | | веќе видена

Да имавме заеднички став за „27 април“ ќе излезевме со заедничка прес-конференција или заедничко соопштение. Моите ставови за „27 април“ воопшто не зависеа од ...
сите 337 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи требаше да биде во Стокхолм минатата недела во рамки на најавените работни посети на Германија, Данска и Шведска. ...
сите 328 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во јавното обвинителство поднесе кривична пријава за случајот со набавката на специјализираното возило со противпожарна скала. Опозицијата ...
сите 221 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 139 | | | веќе видена

Непријатна сцена се случи вчера во црква во Киев, кога неколку пијани девојки влегле во местото за богослужба и започнале да создаваат хаос. Според украинските ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма околу Реплек: Во одлуките од собрание „испарија“ тие кои се за работата на менаџерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: