Човек почина заради нереагирање на власта, која вечно ќе ја префрла вината додека не се заборави случајот

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дисциплинска комисија ќе ја утврдува одговорноста врз основа на конечниот извештај на Комисија за утврдување на правилноста во примената на мапите на работен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција соопшти дека постојат мали пропусти во настанот со починатиот овчар од кратовско Златко ...
| | веќе видена | слични

Комисијата на Центарот за управување со кризи констатираше дека дежурниот оперативец Лупче Крстевски не бил виновен, туку дека станува збор за недоразбирање, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска ќе одржи прес-конференција во 13.30 часот на којашто ќе биде презентиран конечниот извештај на Комисија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер во Владата задолжен за борба против криминалот и корупцијата, Љупчо Николовски за МИА кажа до кој стадиум е расчистувањето на случајот со ...
| | веќе видена | слични

Наместо да остане на дисциплински мерки, трагичниот случај со Божинов е добар повод за колективна саморефлексија. Имаме ли контрола врз нашите постапки и ...
| | веќе видена | слични

Практиката за прогласување ненадлежност на сите служби во ситуации кога брзо, ефикасно, координирано и по однапред утврдена процедура треба да се реагира е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Истрагата да покаже каде е пропустот за да видиме каде да го зајакнеме системот за итен транспорт на пациенти. Битно е да се расчисти докрај што точно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човек почина заради нереагирање на власта, која вечно ќе ја префрла вината додека не се заборави случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: