Понеделник одлучувачка средба за деблокада на паралментот


Премиерот Зоран Заев и претседателите на партиите од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши на денешната средба во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши на средбата во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
| | веќе видена | слични

Детали ќе се соопштат откако ќе се стави на хартија предлогот со точни правни формулации. -Завршивме и денеска со состанокот, верувам дека постигнавме договр. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската Унија за Интеграција ги информира граѓаните за податоците од последните години во врска со законските и институционалните измени за добивање на ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција соопшти дека се неточни тврдењата на опозициските Алијанса и Алтернатива за бројот на лица кои не поседуваат документ за ...
| | веќе видена | слични

Ова е трета средба на Заев со претставници на албанската опизиција – Алијанса за Албанците и Алтернатива и треба да се разговара за законот за државјанство и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците од Левица во Парламентот поднеле денеска до Државниот санитарен и здравствен инспекторат известување за прекршување на мерката строга изолација ...
сите 753 | | | веќе видена

Луксузниот автомобил „Волво“ кое го вози екс-генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, а кое не фигурира на неговиот имотен лист е во сопственост на ...
сите 373 | | | веќе видена

Флорентино Перез вели дека 12. клуба кои ја основаа Суперлигата, имаат потпишано обврзувачки договори дека ќе бидат дел од неа и не може да излезат. Останато ...
сите 301 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 129 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ од Куманово, Мартин Костовски, ја повикува опозицијата, како што вели,. да се вразуми, и да престане со ширење паника и страв, како и со ...
сите 215 | | | веќе видена

Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) и Академијата на архитекти како дел од асоцијацијата се за доследно почитување на целите, проекциите и планските ...
сите 262 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 163 | | | веќе видена

Петтиот сет на економски мерки, иако задоцни сепак ќе даде позитивни ефекти за зачувување на работните места и отварање на фабричките хали, е ставот на ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Понеделник одлучувачка средба за деблокада на паралментот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: