Хауге: Халанд ми кажа да го изберам Милан


„Марка“ објави дека четворица фудбалери на Реал Мадрид се „недопирливи“ во редовите на шпанскиот гигант, а еден од нив е воедно и 22 годишниот Норвежанец. ...
| | веќе видена | слични

Пред 68 дена, Реал беше во нокдаун, „малиот“ Алкојано ги исфрли од купот, повторно се раширија приказни за заминување на Зидан, но и тогаш тој рече дека тимот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона и Реал Мадрид се заинтересирани за Ерлинг Халанд, како и неколку премиерлигаши, но никој од нив не е подготвен да ја исполни желбата на Норвежанецот ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот агент, Мино Раиола во текот на денешниот ден пристигнал во Торино каде треба да се сретне со челните луѓе на Јувентус. Според порталот „Goal“, ...
| | веќе видена | слични

Ерлинг Халанд нема да ги промени клупските бои во текот на летово поради нереалните очекувања на неговиот агент Мино Раиола и на таткото на голгетерот, кои во ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми секојдневно се преполнети со шпекулации поврзани со иднината на младиот напаѓач на Борусија Дортмунд, Ерлинг Браут Халанд. Меѓу тимовите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу се зборува за Ерлинг Халанд и за тоа која би била неговата наредна дестинација по етапата во Борусија Дортмунд. Неколку големи екипи од самиот врв се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерлинг Халанд веројатно ќе донесе вистинско богатство за Борусија Дортмунд, но германскиот клуб се уште не сака да признае дека ќе дозволи трансфер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
сите 289 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хауге: Халанд ми кажа да го изберам Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: