Астра Зенека само за постари од 60 години - конечна одлука на македонските власти


Здравствените власти остануваат на ставот Астра Зенека да не се дава на помлади од 60 години. Ова следи откако Европската агенција за лекови препорача секоја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 35 000 граѓани се вакцинирани до вчера во земјава. Од нив, околу 13 илјади ја примиле „Астра Зенека“, од која има уште 10 000 на располагање, нешто ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска починала млада пациентка и добиле согласност од нејзините родители за донирање органи. –Веројатно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во СЦ „Борис Трајковски" се вакцинираат граѓани на 73 и 74 години со поредуцирани термини од претходните денови зашто често доаѓаат со придружба. Министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На редовниот утрински состанок со директорите на ковид – центрите во Скопје ја разгледавме состојбата со пополнетоста на болничките капациети. Иако во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека голема е веројатноста денеска да бидат извршени повеќе трансплантации на органите од починат млад пациент, со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференцијата соопшти дека меѓу починатите пациенти од ковид-19 има и младо женско лице. Во врска со ...
| | веќе видена | слични

Денеска е можно да се извршат неколку трансплантации на органи кои се донирани со согласност на семејството на млада пациентка, соопшти денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
сите 289 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астра Зенека само за постари од 60 години - конечна одлука на македонските власти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: