Обвинителството отвора истрага за смртта на овчарот Божиновски за кој сите беа ненадлежни

Јавното Обвинителство ќе го истражува случајот за починатиот сточар, Златко Божиновски кого екипата на итната медицинска помош цели пет часа на раце го носеше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дисциплинска комисија ќе ја утврдува одговорноста врз основа на конечниот извештај на Комисија за утврдување на правилноста во примената на мапите на работен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција соопшти дека постојат мали пропусти во настанот со починатиот овчар од кратовско Златко ...
| | веќе видена | слични

Комисијата на Центарот за управување со кризи констатираше дека дежурниот оперативец Лупче Крстевски не бил виновен, туку дека станува збор за недоразбирање, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска ќе одржи прес-конференција во 13.30 часот на којашто ќе биде презентиран конечниот извештај на Комисија за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

-Ние како Влада ги засилуваме сите механизми за борба против корупцијата кои ни стојат на располагање, а градиме и воведуваме и нови механизми за справување, ...
| | веќе видена | слични

Преку воведување на законска обврска за пријавување на имотната состојба и сопственичка структура, на службени лица вработени во јавниот сектор со посебни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер во Владата задолжен за борба против криминалот и корупцијата, Љупчо Николовски за МИА кажа до кој стадиум е расчистувањето на случајот со ...
| | веќе видена | слични

Во своето интервју дадено за МИА, првиот вицепремиер во Владата задолжен за борба против криминалот и корупцијата, Љупчо Николовски, прокоментира каков е ...
| | веќе видена | слични

Наместо да остане на дисциплински мерки, трагичниот случај со Божинов е добар повод за колективна саморефлексија. Имаме ли контрола врз нашите постапки и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната седница во Собрание, истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе дадат целосна ...
сите 783 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
сите 471 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 191 | | | веќе видена

На неколку дена до парламентарните избори, албанскиот комитет на експерти за справување со пандемијата доцна попладнево ги објави протоколите за денот на ...
сите 42 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството отвора истрага за смртта на овчарот Божиновски за кој сите беа ненадлежни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: