Пациент нападнал здравствен работник на Токсикологија

5 копии

Сведок од претходна сообраќајна несреќа ја следел, а друго лице се заканувало на мајка од Куманово, чија ќерка загинала во таа несреќата, соопшти денеска СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жена од Куманово пријавила дека била вознемирувана од лице кое било сведок на сообраќајната несреќа во која животот го изгубила нејзината ќерка. Како што ...
| | веќе видена | слични

На 13.04.2021 во 20.00 во СВР Скопје, И.Ј.(60) од с.Орашје, тетовско, пријавил дека околу 11.30 часот во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил измамен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Шеестгодишен маж од селото Орашје, Тетовско, пријавил дека бил измамен од две лица во кругот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Според пријавеното, од двете ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мајка пријавила дека синоќа во дворот на семејната куќа во Гостивар, нејзината ќерка била сексуално вознемирена од малолетник. Според СВР Тетово, четириесет и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 655 | | | веќе видена

Трети ден откако туристичко-угостителската комора започна со протести пред Министерството за финансии. Од денеска им се придружија и сметководителите. Под ...
сите 235 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 269 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 569 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 64 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струмица донело наредба за спроведување истражна постапка за едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациент нападнал здравствен работник на Токсикологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: