Лечиќ се огласи преку агенција: Му се слошило кога слушнал дека пак го обвинуваат за силување

Српскиот актер и поранешен политичар Бранислав Лечиќ се огласи во јавноста преку свои претставници за односи со медиумите, откако денеска неговата некогашна ...
| | веќе видена | слични

 За порно снимката од 2004 година Северина отворено вели дека до ден денес луѓето кога немаат што да ѝ кажат го споменуваат тоа несреќно видео снимено на ...
| | веќе видена | слични

Случаите со Мирослав Мика Алексиќ и Бранислав Лечиќ и ужасните обвинувања со кои се соочија се тема што носи немир меѓу луѓето веќе неколку месеци, но тие, ...
| | веќе видена | слични

Последните денови Северина го привлекува вниманието на јавноста со кампањата во која учествуваше, во која се крева глас против говорот на омраза на Балканот. ...
| | веќе видена | слични

Сузана Манчиќ (64) откри дека Бранислав Лечиќ (65) наводно не сакал да биде со неа. Водителката вели дека и се допаѓал актерот, но дека тој наводно не бил ...
| | веќе видена | слични

Случајот со тврдењето на актерката Данијела Штајнфелд дека ја силувал постар колега, славниот актер Бранислав Лечиќ, сè уште е во фаза на предистрага, без ...
| | веќе видена | слични

Обвинение против српскиот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ (68) за наводно силување и сексуално вознемирување не беше покренато во петокот, иако се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По случајот со силување на актерки во училиштето на Мика Алексиќ, Факултетот за драмски уметности во Белград започна платформа против насилството, во која беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Против српскиот актер, Бранислав Лечиќ, ќе биде поднесена кривична пријава до Вишото јавно обвинителство во Белград во врска со обвинувањата дека ја силувал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
сите 289 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лечиќ се огласи преку агенција: Му се слошило кога слушнал дека пак го обвинуваат за силување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: