Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

4 копии
5 копии

Македонскиот амбасадор во Тирана, Данчо Марковски, денеска во јапонската амбасада во Тирана оствари средба со неговиот колега Такада Митсујуки. На средбата е ...
| | веќе видена | слични

На средбата е разговарано за повеќе прашања од интерес на двете земји и народи, но, посебно се разменети мислења околу кочанскиот ориз, за кој амбасадорот ...
| | веќе видена | слични

Соработката меѓу Црна Гора и Северна Македонија е пример за сите, како е можно да се негуваат и зачувуваат добрите односи, партнерство и соработка дури и во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил напиша дека денеска на негово барање се сретнал со кинескиот амбасадор во државава, Џанг Ѕуо. – ...
| | веќе видена | слични

-На средбата разговаравме за испораката на вакцините од производителот „Синофарм", односно да се забрза процесот за испорака на 200.000 вакцини, кои според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари разговор преку видео-врска со новоименуваните амбасадори на Бангладеш, Обединетите Арапски Емирати и Индонезија ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор Сергеј Баздникин денес од Штип даде изјава во врска со процесот на достава на руската вакцина Спутник V во Македонија. „Договорот со рускиот ...
| | веќе видена | слични

Договорот со рускиот фонд за директни инвестиции е потпишан во март за 200 000 вакцини „Спутник В“ и тие ќе пристигнат во северна македонија, порача од Штип, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 874 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 659 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има ...
сите 432 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 182 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускиот амбасадор Баздникин во посета на Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: