Трпеновски за тв 24: Приватното и државното здравство се во спротивност


Доктор Наум Трпеновски, очен хирург во емисијата 24 анализа вели дека можел да се ублажи ударот од третиот бра и и ма две страни. Од една страна се граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдоцна до понеделник ќе се знае дали по 20 април ќе има седење во кафеани и ресторани или рестриктивните мерки ќе останат на сила. Министерот за здравство со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи дополнување на Законот за здравствена заштита, со кое ќе се предвиди рефундирање на разликата во цената помеѓу приватното и државното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче верува дека ќе има консензус од сите политички партии во Собрание во однос на измените Законот за здравствена заштита, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неспособноста на Филипче и Заев резултираше со над 144.000 заразени и над 4.300 починати. Голем дел од нив не можеа на време да се тестираат, немаа лекови, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата предводена од СДСМ ги утврди измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита. Со измените се предлага цените во приватните болници да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Ели Панова реагира на како што вели неспособноста на Филипче и Заев која резултираше со над 144.000 заразени и над 4.300 починати ...
| | веќе видена | слични

Илјадници наши сограѓани мораа да се лечат во приватни болници, за што беа принудени да платат и до 15 илјади евра, некои ги даваа последните пари, некои ...
| | веќе видена | слични

Со измените за трошоците за дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во приватните болници ќе се се движат од 40.000 до максимални 305.000 денари.Ваквото ...
| | веќе видена | слични

Не само подршка на законските измени со кои се намалуваат цените за лекување пациенти со Ковид во приватните болници, лидерот на ВМРО ДПМНЕ изјави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 643 | | | веќе видена

„СДСМ и институциите што ги предводи продолжуваат со креирање и реализација на навремени мерки за справување со економските последици предизвикани од ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот ги повика работодавците во сите сојузни држави да им дозволат на работниците да се вакцинираат без да губат пари од платата Денес постигнавме ...
сите 280 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 479 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 132 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трпеновски за тв 24: Приватното и државното здравство се во спротивност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: