ВМРО-ДПМНЕ: Никаде во светот нарко-босовите не добиле помош каква што добија од МВР


СДСМ упорно ги брани нарко-босовите на кои МВР на Оливер Спасовски им издавало нелегални пасоши, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Денес, откако јавноста дозна дека и ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е прашање дали ќе падне оваа влада, туку Заев треба да размислува што понатаму откако ќе падне оваа влада, вели Мицкоски во најавата на уште една афера во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски во гостување во емисијата „Утро со Златев“, говорејќи за актуелните случувања со вели дека се надева дека ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оливер Спасовски е целосно одлепен од реалноста. Оливер Спасовски заборава дека тој е веќе пет години, министер, технички министер или пак премиер во државава. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски добил закани по животот. Тој вели по обелоденувањето на информации околу фалсификуваните пасоши пораките дошле од ...
| | веќе видена | слични

Нема одговор од Министерството за внатрешни работи дали фалсификуваните пасоши со лажен идентитет се уште се употребливи. Според истрагата, македонски патни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 520 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 354 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 572 | | | веќе видена

Пратеничката даниела Маркоска од редовите на СДСМ истакна дека Владата е посветена на помош и поддршка на компаниите со цел одржување на ликвидноста и ...
сите 185 | | | веќе видена

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
сите 411 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 172 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Никаде во светот нарко-босовите не добиле помош каква што добија од МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: