ВМРО-ДПМНЕ со нов протест во сабота за „корона успехот“ на Заев и Филипче


Денес починаа 35 лица, на денот кога имавме 51 погреб поради корона вирусот. 86 лица починаа за два дена. Овие луѓе немаше да бидат починати доколку Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство го повика ВМРО-ДПМНЕ да не организира повеќе собири откако опозициската партија најави уште еден протест пред оваа институција ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Филипче и Заев се одговорни за 4.357 жртви од корона. Додека целиот свет беше во потрага по вакцини, Заев и Филипче беа во потрага по провизии за кинески ...
| | веќе видена | слични

Грижата кон граѓаните погодени од ковид кризата, посочуваат од Министерството, опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ја покажа и докажа синоќа во Собранието. -ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство се јави со реакција за закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред институцијата во сабота. „Во време на полициски час и затворени ...
| | веќе видена | слични

Утре протест на ВМРО-ДПМНЕ пред МЗ на кое ќе се побара оставка на Филипче, за спас од неспособноста која убива. Филипче и Заев се одговорни за 4.357 жртви од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ утре повторно ќе излезе на протест пред Министерството за здравство. Од партијата го повикуваат министерот Венко Филипче да си поднесе оставка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оставка на оние кои на своја совест носат 4 357 мртви. Протест на ВМРО-ДПМНЕ во сабота во 11.30 часот, пред Министерството за здравство. Оставка на Филипче, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните кои примија прва доза од вакцината „Астра Зенека“, а сакаат да се ревакцинираат со истата вакцина, тоа може да го сторат во соседна Србија. ...
сите 399 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 114 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 137 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 95 | | | веќе видена

Вицепоремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, го објасни доделувањето на бесплатни ПЦР-тестови за странци кои ќе дојдат како турустички посетители на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ со нов протест во сабота за „корона успехот“ на Заев и Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: