„Рангирањето треба да се блокира, да издржиме додека дојдат вакцините“

Францускиот тенисер, Жил Симон е познат по тоа што нема „влакна на јазикот“. Нему не му се допаѓаат условите на повеќето тениски турнири во екот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Калјари имаше амбициозен план на стартот на сезоната и ангажманите на Диего Годин во летниот и Раџа Наинголан во зимскиот преоден рок требаше да бидат најава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 643 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 479 | | | веќе видена

„СДСМ и институциите што ги предводи продолжуваат со креирање и реализација на навремени мерки за справување со економските последици предизвикани од ...
сите 196 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 163 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Рангирањето треба да се блокира, да издржиме додека дојдат вакцините“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: