„Рангирањето треба да се блокира, да издржиме додека дојдат вакцините“

Францускиот тенисер, Жил Симон е познат по тоа што нема „влакна на јазикот“. Нему не му се допаѓаат условите на повеќето тениски турнири во екот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Калјари имаше амбициозен план на стартот на сезоната и ангажманите на Диего Годин во летниот и Раџа Наинголан во зимскиот преоден рок требаше да бидат најава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 368 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

За нашата европерспектива, можното одолговлекување на процесот за пристапување,подготвеноста за преговори и што до членството во ЕУ, МИА разговараше со Драган ...
сите 549 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 460 | | | веќе видена

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 360 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Светол или Воскресен вторник е вториот ден после Велигден, кога продолжува прославувањето на најголемиот христијански празник. Службите во црквите се исти како ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Рангирањето треба да се блокира, да издржиме додека дојдат вакцините“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: