Меркел бара од Путин да се намали бројот на руски трупи околу Украина


Германската канцеларка Ангела Меркел во телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин, побарала Русија да го намали бројот на неодамна ангажираните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателите на Франција и Украина, Емануел Макрон и Володимир Зеленски на видеоконференција со германската канцеларка Ангела Меркел поради опасноста од ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната заедница е соочена со прашањето дали Русија ќе покрене офанзива во Украина, додека ги распоредува трупите долж границата, а дел од аналитичарите ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон – САД се подготвуваат да ги оданочат извозниците на алуминиумски лимови од 18 земји, откако утврдија дека тие имале корист од субвенции. Комисијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерите на Украина, Франција и Германија денеска ќе разговараат за тензиите меѓу Киев и Москва во врска со конфликтот во источниот дел на Донбас, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Претседателката на Европската комисија Урусла фон дер Лајен се соочува со критики, откако јавноста дозна дека портапролот на Еврокомисијата Бјорн Сајберт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
сите 289 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел бара од Путин да се намали бројот на руски трупи околу Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: