Свонси ќе ги бојкотира друштвените мрежи 7 дена поради расизам

Кабинетот на претседателот на Чешка денеска ја осуди одлуката на Европската фудбалска унија (УЕФА) за забрана за игра на фудбалерот на Славија од Прага, Ондреј ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на чешкиот претседател, Милош Земан влезе во остар напад на УЕФА по одлуката фудбалерот на Славија Прага, Ондреј Кудела да добие суспензија од 10 ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот прославен фудбалер Кларенс Седорф учествуваше во виртуелната дебата на Европскиот собир за справување со расизмот во спортот. Седорф даде интересен ...
| | веќе видена | слични

Европската фудбалска асоцијација донесе одлука за расистичкиот инциднет кој се случи во Шкотска, кога при елиминацијата на Ренџерс од екипата на Славија Прага, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Играчите треба да се казнуваат поради покривање на устата со рака додека разговараат со противникот или судијата“, смета поранешниот холандски фудбалер, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тренерот на премиерлигашот Вест Бромвич Албион, Сем Алардајс, предложи масовен бојкот на социјалните мрежи поради зачестените објави со расистичка содржина. ...
| | веќе видена | слични

Екипата која игра во Чемпионшип, Свонси и нејзините фудбалери ќе ги бојкотираат социјалните мрежи на седум дена поради навредите на расна основа кои ги добија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 874 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 659 | | | веќе видена

Шестиот пакет на мерки, усвоен на денешната 66-та седница, опфаќа седум мерки со кои се таргетирани најпогодените сектори од корона кризата, со вредност од ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има ...
сите 386 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 182 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свонси ќе ги бојкотира друштвените мрежи 7 дена поради расизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: