Околу 15 500 граѓани се вакцинирани со „Астра Зенека“ во земјава, засега нема никакви несакани реакции, вели Филипче


Речиси 15 500 повозрасни граѓани во земјава се вакцинирани со „Астра Зенека“ и засега нема пријавена ниту една несакана реакција од вакцинацијата, изјави ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека голема е веројатноста денеска да бидат извршени повеќе трансплантации на органите од починат млад пациент, со ...
| | веќе видена | слични

„Веројатно имаме потенцијал за уште една трансплантација. Денеска за жал кај нас има млада почината пациентка, има согласност за донација на органи од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференцијата соопшти дека меѓу починатите пациенти од ковид-19 има и младо женско лице. Во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска починала млада пациентка и добиле согласност од нејзините родители за донирање органи. Веројатно ...
| | веќе видена | слични

На редовниот утрински состанок со директорите на ковид – центрите во Скопје ја разгледавме состојбата со пополнетоста на болничките капацитети. Иако во ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во болниците е стабилна во смисла да нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во ...
| | веќе видена | слични

Расте интересот за вакцинирање против ковид-19 во Тетово. Од Здравствениот дом велат дека денеска се пријавиле повеќе лица, па пунктот за вакцинирање ќе работи ...
| | веќе видена | слични

Денеска е можно да се извршат неколку трансплантации на органи кои се донирани со согласност на семејството на млада пациентка, соопшти денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која говореше за моменталната ...
сите 422 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничката на СДСМ која беше позитивна на Ковид-19 но дојде да гласа во Собранието во неделата, во својата последна изјава ...
сите 343 | | | веќе видена

На поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на глава му стои уште најмалку една истрага откако Обвинителството за гонење на организиран ...
сите 275 | | | веќе видена

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
сите 597 | | | веќе видена

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
сите 289 | | | веќе видена

Педест и деветгодишниот Кирчо Иванов од Македонска Каменица стравува дека неговата извозна текстилна компанија која опстојува над две децении на пазарот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 90 | | | веќе видена

Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, државјани на Македонија со двојни матични броеви од кои што ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 15 500 граѓани се вакцинирани со „Астра Зенека“ во земјава, засега нема никакви несакани реакции, вели Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: