НБ-МБА: Банкарскиот сектор е јавно добро од интерес на целото општество и тука нема мето за шпекулации

Банкарскиот сектор во годините досега и денес го претставува најздравиот дел на македонската економија и со тоа претставува јавно добро од интерес за целото ...
| | веќе видена | слични

Ана Паунова е дипломиранa студентка на Академијата за човечки ресурси Creative Hub која беше дел од групата што изработи 4 дигитални алатки кои македонските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британската компанија Џонсон Мети која има своја фабрика во ТИРЗ Скопје – 1 и годинава, третпат, е партнер – компанија на европскиот БЕСТ инженерски студентски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фокусот на партнерството лежи во изнаоѓање инвентивно инженерско решение за реален проблем, притоа ангажирање студенти и нивно соочување со практични ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Ефектот на среќа“ има задача да поттикне различен вид размислување и поглед кон филмската уметност и креирањето каква било информација што ја ...
| | веќе видена | слични

Herbalife Nutrition нуди деловна можност и за мажи и за жени што им овозможува да остваруваат дополнителен приход и притоа да им помагаат на своите клиенти и ...
| | веќе видена | слични

Со цел да ги преобликуваат компаниите за тековниот работен свет, на менаџерите им треба нов увид во тоа зошто нивните тимови се преморуваат. Што е тоа што ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 136 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 294 | | | веќе видена

Имаме потенцијал и капацитет да учествуваме во производство на вакцина против Ковид-19, смета лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, но во тоа мора да ...
сите 100 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Цела јавност сведочеше по којзнае кој пат како ВМРО-ДПМНЕ кочи и блокира важни закони за граѓаните, економијата и компаниите. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 234 | | | веќе видена

Британскиот принц Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора ќе биде погребан в сабота, на 17 април, а поради корона-мерките, на погребот ќе смеат да ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ-МБА: Банкарскиот сектор е јавно добро од интерес на целото општество и тука нема мето за шпекулации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: