Претрес во Крушопек, приведено едно лице за недозволено поседување оружје

3 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје – Полициска станица Бит Пазар, по преземени мерки и активности, расчисти неколку кражби на велосипеди на територијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сведок од претходна сообраќајна несреќа ја следел, а друго лице се заканувало на мајка од Куманово, чија ќерка загинала во таа несреќата, соопшти денеска СВР ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Масовна тепачка меѓу мигранти се случила вчера во селото Ваксинце, а двајца Пакистанци на 18 и 22-годишна возраст завршија во болница со тешки телесни повреди. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Полициското одделение Матејче, вчера во 14.30 часот, Х.И. од с.Ваксинце, општина Липково, пријавил дека во близина на поштата во с.Ваксинце бил нарушен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Луксузниот автомобил „Волво“ кое го вози екс-генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, а кое не фигурира на неговиот имотен лист е во сопственост на ...
сите 375 | | | веќе видена

Од Левица информираат дека денеска поднеле кривична пријава против спикерот Талат Џафери и двајцата пратеници кој дојдоа заразени со Ковид-19, во скафандери, ...
сите 460 | | | веќе видена

Флорентино Перез вели дека 12. клуба кои ја основаа Суперлигата, имаат потпишано обврзувачки договори дека ќе бидат дел од неа и не може да излезат. Останато ...
сите 266 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 129 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ „Продолжува помошта кон работниците и компаниите, поразени се деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ. Започнува реализацијата на мерките од петтиот ...
сите 304 | | | веќе видена

Реакциите за изградбата на висококатници во срцето на Скопје спроти хотелот Холидеј Ин не стивнуваат. Граѓани, архитекти, универзитески професори и невладини ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претрес во Крушопек, приведено едно лице за недозволено поседување оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: