Сојуз на стопански комори на Македонија: Итно да се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот секор


Доколку итно и недоложно не се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот сектор предвидена со петтиот пакет мерки и не се обезбеди дополнителна директна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Регистрирани се позитивни движена во економијата во првото тримесечје од годинава, кои најлесно и најбрзо може да се детектираат преку приходната страна на ...
| | веќе видена | слични

Регистрирани се позитивни движења во економијата во првото тримесечје од годинава, посочи премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил. Како што вели тој, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе пропаднат ли 12.000 ваучери, вредни 3 милиони евра од граѓаните кои лани уплатија аранжмани за летување ако и годинавата границите останат затворени? ...
| | веќе видена | слични

Официјалните статистички податоци потврдуваат дека мерките за надминување на последиците од коронакризата, креирани и реализирани до институциите предводени од ...
| | веќе видена | слични

Итна помош од државата за спас на туризмот и угостителството. Ветените пари од 5 сет да стигнат што поскоро, но да се размислува и за 6 и 7 пакет, бараат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб предлага до Владата тековните мерки да продолжат да важат до 27 април 2021 година, доколку бројките на новозаразени и ...
сите 273 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сојуз на стопански комори на Македонија: Итно да се исплати поддршката за туристичко-угостителскиот секор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: