Франција забележа нагло зголемување на трговскиот дефицит во февруари од 4,8 милијарди евра


2 копии

Трговскиот дефицит на Франција се продлабочи во февруари и достигна 4,8 милијарди евра поради продолжување на увозот, особено на енергијата, објави Царината во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Официјалните статистички податоци потврдуваат дека мерките за надминување на последиците од коронакризата, креирани и реализирани до институциите предводени од ...
| | веќе видена | слични

Економските мерки што се носат за надминување на последиците од коронакризата даваат резултати, а тоа го потврдуваат и официјалните статистички податоци, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економските мерки што Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев за надминување на последиците од кроонакризата даваат резултати. Тоа е потврдено и со ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Марковска во рамки на денешната прес конференција посочи дека економските мерки кои Владата ги реализира даваат ...
| | веќе видена | слични

Земјава и натаму останува место за складирање на половни автомоби со стандард на емисија на штетни гасови под еуро 5 кои Европа полека ги истиснува од употреба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција забележа нагло зголемување на трговскиот дефицит во февруари од 4,8 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: