Избори се ближат, партиски војници се нижат: Министерство за финансии ќе вдоми 12 за нето-плата од над 38.000 денари


Партиските вработувања во јавната и државната администрација се во полн ек и во време кога државата се соочува со голема економска криза. Додека бројот на ...
| | веќе видена | слични

Додека фирмите отпуштаат луѓе поради корона кризата, мрзливиот Шилегов вработува 175 партиски послушници во ЈСП. Неработникот Шилегов молчи и не коментира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мрзливиот Шилегов со скандалозни вработувања во претпријатието кое тоне во долгови и живее на субвенции од градот Скопје. Додека фирмите отпуштаат луѓе поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На мрзливиот Шилегов малку му беа 135-те нови вработувања во администрацијата на Градот Скопје, пред само 4 месеци, меѓу кои негов личен шофер и советник за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според професорот Борче Давитковски, приближувањето на локалните избори се главна причина поради која допрва не очекуваат масовни огласи за вработување во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Советот на Град Скопје, поточно советниците на СДСМ вчера изгласаа скандалозна одлука со која што мрзливиот градоначалник, Петре Шилегов овозможи нови 175 ...
| | веќе видена | слични

Еве го тој план, каде што според дописот планирани вработувања заклучно со 31 декември се 175. И според описот во годината во која што се однесува оваа одлука ...
| | веќе видена | слични

Во време кога Република Македонија се соочува со катастрофалните последици од Ковид 19 пандемијата, кога 55.000 луѓе ја загубиле работата, вработените од ...
| | веќе видена | слични

Денес на седницата на Советот на Град Скопје се дискутираше по повеќе точки меѓу која беше и 10-тата точка, Предлог одлука за давање на согласност на измената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Нови 1.092 случаи на корона и 32 починати лица, 32 семејства завиени во црно. Филипче и Заев рушат црни биланси. Македонија со Филипче и Заев, се искачи високо ...
сите 249 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека командирот на полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски кој е уапсен за трговија на дрога е еден од најблиските соработници на министерот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избори се ближат, партиски војници се нижат: Министерство за финансии ќе вдоми 12 за нето-плата од над 38.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: