Блумберг предвидува дека Биткоин може да достигне 400 илјади долари оваа година

Време зa читање: 2 минути Според аналитичарите на Блумберг, цената на биткоин може да се искачи на дури 400.000 долари оваа година. Предвидувањата се засноваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Биткоинот деновиве се искачи над 64.500 американски долари, разбивајќи уште една рекорд по еден месец консолидација на лошите страни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните на еврозоната очекуваат дека употребата на дигиталното евро е безбедна и евтина и, пред се, ќе ја гарантира приватноста, покажува најновата студија ...
| | веќе видена | слични

Пазарот на криптовалути достигна вредност која е поголема од највредната компанија на планетата. Комбинираната вредност на сите валути во моментов изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема недопирливи, законот важи еднаво за сите, иако Драги Раковски беше секретар во мојот кабинет, ече премиерот Зоран Заев за уапсениот Рашковски, за кого ...
сите 302 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 108 | | | веќе видена

Има решение за Законот за државјанства, но детали засега не се соопштуваат. Премиерот Зоран Заев и лидерите на опозициските албански политички партии Алијанса ...
сите 238 | | | веќе видена

Од Институтот за Имунологија денеска пласираа соопштение со кое ги известуваат граѓаните дека од вчера, по насоки на Фондот за здравствено осигурување, ...
сите 388 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 122 | | | веќе видена

Суспензија на ДУП-те, со кој се опфаќа и планот каде се предвидени висококатниците, се поизвесно дека нема да се случи со оглед на фактот дека градоначалникот ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако принцот Ендрју ја извести својата мајка – британската кралица Елизабета Втора, дека на погребот на неговиот татко – принцот Филип, сака да се појави во ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блумберг предвидува дека Биткоин може да достигне 400 илјади долари оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: