Г20: Светската економија покажува знаци на закрепнување

8 копии

Време зa читање: 2 минути Владите треба да размислат за „солидарно“ оданочување на поединци кои се збогатиле во времето на пандемијата, рече генералниот ...
| | веќе видена | слични

"Треба да се осигураме дека парите се насочени таму каде што се најпотребни. Најновите извештаи сигнализираат дека богатството на најбогатите луѓе во светот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владите треба да размислат за солидарно даночење на поединците што се збогатија за време на пандемијата на коронавирусот за да се намали екстремната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За да се намали екстремната нееднаквост во светот, смета генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, националните влади треба да размислат за ...
| | веќе видена | слични

ХСБЦ и Азиската банка за развој (АДБ) ќе обезбедат заедничко финансирање од 300 милиони американски долари. Целта е да им се помогне на азиските синџири на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии на САД, Џенет Јелен, денеска предупреди дека долготрајните разидувања во економската активност во разни земји се закана за глобалната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Папата Франциск ги повика шефовите на светските финансиски институции да го намалат должничкиот товар за сиромашните земји погодени од пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Г20: Светската економија покажува знаци на закрепнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: