Трговскиот дефицит на САД се зголеми на рекордни 71,1 милијарди долари


Трговскиот дефицит на САД се зголеми на рекордни 71,1 милијарди долари во февруари, поради падот на извозот во време на пандемијата на коронавирусот. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

САД се на уникатно место од развиените земји со голема бројка на загубени животи од огнено оружје. По смртоносните масовни убиства во Колорадо и Џорџија, ...
| | веќе видена | слични

Бајден ги заострува законите за оние што сакаат да купат „импровизирани оружја“, односно што се прават во домашни услови најчесто од составни делови на други ...
| | веќе видена | слични

Берлин – Германската покраина Баварија потпиша договор за купување 2,5 милиони дози од руска вакцина против коронавирус „Спутник V“, откако ќе биде одобрена од ...
| | веќе видена | слични

Едно лице e убиено, а шест се повредени откако еден од вработените отворил оган врз своите колеги вработени во една продавнициа за мебел во Тексас. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Џо Бајден ги објави своите први мерки во услови на обновен притисок за справување со насилството со оружје во САД по серија масовни ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на малцинството во Претставничкиот дом Кевин Мекарти рече дека потегот на Бајден ќе го загрози уставното право за поседување оружје Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговскиот дефицит на САД се зголеми на рекордни 71,1 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: