“ПОШТЕДЕТЕ НЕ ОД НЕПОТРЕБНИ ПОВИЦИ, НЕМАМЕ ЛЕК ЗА СТРАВ И ПАНИКА“ – апелира д-р Ненад Лазаров

Доктор Ненад Лазаров преку својот Фејсбук профил упати апел до пациентите да не испраќаат пораки и барања и дека потребно е да го почитуваат закажаниот ...
| | веќе видена | слични

Доколку вашиот партнер се однесува вака, тогаш очигледно е дека вие не сте му единствената жена во животот. Доколку имате претчувство дека партнерот ве ...
| | веќе видена | слични

Еве како да знаете на што правите! Не е лесно да започнете разговор за статусот на вашата врска, но треба да бидете директни со вашата партнерка затоа што ...
| | веќе видена | слични

 И сите претеруваат кога претставуваат колку е добар нивниот сексуален живот. Кога им кажувате на пријателите кога последен пат сте имале секс или колку често ...
| | веќе видена | слични

Преземете иницијатива барем кога станува збор за ова. Можеби мислите дека го имате цело време на светот да се запознаете, што е точно, но ако некој не ви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Заземете еден одреден став и борете се за него до крај. Не ја расфрлајте својата енергија на споредни цели. Ако сакате промени многу е важно да му ...
| | веќе видена | слични

Ова се неколку знаци кои покажуваат дека мажот до уши е вљубен во вас: Внимателно ве слуша дури и доколку половина час драматично му ја објаснувате караницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 409 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 334 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Од првиот ден до денеска, спроведени се 3.280.000 вакцинации, над 2.260.000 наши сограѓани се вакцинирани со една доза, односно 21,5 отсто, а денеска ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“ПОШТЕДЕТЕ НЕ ОД НЕПОТРЕБНИ ПОВИЦИ, НЕМАМЕ ЛЕК ЗА СТРАВ И ПАНИКА“ – апелира д-р Ненад Лазаров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: