Лидерски договор или заговор?

Специјалното вклучување во балканската проблематика на министерот за надворешни работи Никос Дендијас веднаш по стапувањето на должност претставува уште една ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американското национално разузнавање денеска објави извештај со оценка за основните закани во 2021 година . Според Директорот на националното разузнавање, ...
| | веќе видена | слични

Според безбедносната американска студија, светот во наредните две децении ќе биде подложен на поинтензивни каскадни и глобални предизвици, почнувајќи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 362 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 100 | | | веќе видена

Од самиот почеток на кризата, Владата носи сеопфатни мерки во консултација со сите засегнати страни, како и со меѓународните финансиски институции, со цел ...
сите 221 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски вечерва призна што му бил проблемот - составот на Парламентот! Со тоа тој призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки. Мицкоски ...
сите 188 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се изгуби во својата влези-излези партиска математика, пратениците од опозициската партија избегаа кога сфатија дека ќе направат кворум за закони за ...
сите 56 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска која вчера иако позитивна на Ковид отиде да гласа во Собранието во изјава за ТВ 24 рече дека ќе одговори ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерски договор или заговор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: