ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев треба да одговараат за криминална поврзаност со мафијашки босови и нарко картели


Повеќе од 5 години Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи, а Зоран Заев премиер. Стотици и стотици криминалци од целиот свет и низ целиот свет се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Контроверзниот турски бизнисмен Седат Пекер, кој во Турција важи за една од најважните фигури во „мафијашките операции“ од 90-тите години на минатиот век, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оливер Спасовски е целосно одлепен од реалноста. Оливер Спасовски заборава дека тој е веќе пет години, министер, технички министер или пак премиер во државава. ...
| | веќе видена | слични

Европратеникот Андреас Шидер ја оцени аферата со изработка на оригинални паосши со лажен идентитет за регионални криминалци од страна на референти и контролири ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според податоците до кои дојде Телма , на крајот на јануари 2020-та го добил пасошот на име Ѓерѓи Каце, а педесет дена подоцна преку Деве Баир излегол од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Аферата Мафија доби меѓународни пропорции. Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има ли оваа држава Претседател и директор на Агенција за национална безбедност? Видовме во аферата Мафија дека министерот за внатрешни работи и мафијата биле ...
| | веќе видена | слични

Уапсените референти и контролорката во Пасошкото одделение во МВР најмногу идентитети украле од наши државјани од Албанија, Косово, Бугарија и од Турција. Но, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев треба да одговараат за криминална поврзаност со мафијашки босови и нарко картели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: