Готови законските измени: Во недела моловите ќе работат од 10 до 18 часот, за работниците двојна дневница

Готово е предлог законското решение за недела неработен ден. Министерството за труд и социјална политика состави измени на два закони впрочем – тој за работни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните кои се повредиле, ослепеле, стекнале телесна или интелектуална попреченост или на каков било начин се инвалидизирале со наполнети 65 години, немаат ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот во македонското Собрание од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Мирче Аџиоски смета дека измените и дополнувањата на Законот за води кој е во собраниска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковид-19 да се признае како професионално заболување за сите работници, а не само за здравствените, бара Здружението за заштита при работа. Од таму велат дека ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) денеска испрати иницијатива до Уставниот суд за утврдување на законитоста и уставноста на точка 408 од ...
| | веќе видена | слични

Сите работници кои биле заболени од ковид-19 да добијат 100 отсто плата, бара Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР). Тие испратија иницијатива ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 259 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Пратеникот Владо Мисајловски од партиската говорница на ВМРО-ДПМНЕ бараше одговорност од власта поради лажните пасоши издавани на криминалци. Прашан да каже ...
сите 111 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 129 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Готови законските измени: Во недела моловите ќе работат од 10 до 18 часот, за работниците двојна дневница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: