Маестро Кире Лазаров испиша нова историја во ЛШ – Како ЕХФ му го честиташе рекордот на нашата ракометна икона


Играчот на француски Нант, Кирил Лазаров, стигна до уште еден импресивен рекорд во Лигата на ракометните шампиони. Нашиот капитен и селектор на македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, е еден од најзаслужните за пласманот на Нант во четвртфиналето во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски брани во извонредна форма во актуелнава сезона и скоро по секое коло, натпревар тој се наоѓа на Топ 5 листите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 589 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 144 | | | веќе видена

Продолжението на работата на Собранието донесе нови тензии и препукувања. Откако спикерот Талат Џафери работата на Собранието ја продолжи со 32-та седница, ...
сите 369 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 271 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 101 | | | веќе видена

Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу тоа кому ќе биде ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маестро Кире Лазаров испиша нова историја во ЛШ – Како ЕХФ му го честиташе рекордот на нашата ракометна икона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: