Ким Кардашиан се најде на списокот на милијардери на магазинот “Форбс”

Ким Кардашиан ја започна својата деловна кариера со козметика и долна облека надвор од реалити-серијата „Дружење со семејството Кардашијан“ но за првпат вчера ...
| | веќе видена | слични

Откако по 7 години брак Ким Кардашијан поднесе документи за развод од Канје Вест, сега познатиот рапер и дизајнер во судот го достави својот одговор на ...
| | веќе видена | слични

Канје Вест бара заедничко старателство над четири те деца со Ким Кардашијан, која неодамна поднесе барање за развод. Ким (40) во февруари поднесе барање за ...
| | веќе видена | слични

Каније Вест поднел одговор на барањето за развод, кое го добил од Ким Кардашијан. Каније исто така бара заендичко правно и физичко старателство над четирите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канjе Вест се согласи на заедничко старателство со Ким Кардашијан над нивните четири деца. Неговиот одговор следи по барањето за развод кое Ким го поднесе на ...
| | веќе видена | слични

Пред повеќе од една деценија, сестрите близначки од Македонија, Виолета и Кристина Ралеви, учествуваа во реалното шоу „Големиот брат“, а нивната непосредност и ...
| | веќе видена | слични

Се разбира, постои причина зошто оваа вест мораше официјално да се потврди. Имено, како и нејзината сестра Кајли, Форбс пред неколку месеци ги обвини дека ...
| | веќе видена | слични

Мери-Кејт и Ешли Олсен некогаш беа најголемите детски и тинејџерски sвезди. Пред да наполнат 20 години, нивното богатство се проценуваше на 100 милиони долари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска попладне во 14.00 часот Собранието продолжува со работа со 32 седница, а на дневен ред е и 36-та која ги опфаќа законите за економска помош за ...
сите 573 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 353 | | | веќе видена

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 179 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 243 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Кардашиан се најде на списокот на милијардери на магазинот “Форбс”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: