Харгривс: ПСЖ потроши богатство за вакви натпревари


Манчестер сити успеа да обезбеди пласман во полуфиналето во Лигата на шампионите откако со две победи го елиминираше составот на Борусија Дортмунд. Како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нејмар тврди дека немал намера да го „провоцира“ Џошуа Кимих по вчерашниот натпревар помеѓу ПСЖ и Баерн Минхен, но дека „судбината“ така сакала, откако дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нејмар се најде во фокусот по крајот на вчерашниот меч на „Паркот на принцовите“ кои беше среќен за ПСЖ и покрај поразот од 0:1, бидејќи головите во гости и ...
| | веќе видена | слични

Во спектакуларниот двомеч од четврт-финалето на Лигата на шампионите, ПСЖ на сметка на голови на гости го мина Баерн и се пласираше во полуфиналето. Вчера на ...
| | веќе видена | слични

Челси успеа да ја искористи предноста од првиот меч на гости кај Порто, а со тоа да обезбеди и место во најдобрите четири екипи сезонава во Европа. Лига на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харгривс: ПСЖ потроши богатство за вакви натпревари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: