ЛШ: Лазаров и Нант во четврт-финале по драмата кај Кјелце!

Македонија сигурно ќе има еден претставник на завршницата во машката ракометна Лига на шампионите во Келн. Тоа ќе биде или Кире Лазаров со францускиот Нант или ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска даде огромен придонес за пласманот на ЦСКА Москва на завршниот турнир од Лигата на шампионите. Десното ...
| | веќе видена | слични

Екипата на ЦСКА Москва успеа да се избори за пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите, успех за кој голема заслуга има македонската репрезентативка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците кои денеска гласаа во Собранието на РМ со скафандери, таа можност ја имале врз основа на Протокол односно негово дополнение од 17 ноември 2020 ...
сите 590 | | | веќе видена

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 298 | | | веќе видена

Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, доби домашен притвор, кој му е изречен од Кривичниот суд, дознава „А1он“. Судијата кој одлучуваше, го одби ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 228 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 179 | | | веќе видена

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
сите 372 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 279 | | | веќе видена

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не го послуша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и вечерва ги потпиша указите од законите донесени на денешната ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Лазаров и Нант во четврт-финале по драмата кај Кјелце!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: