РКЕ до ВМРО-ДПМНЕ: Вашата навредлива реторика е одраз на недостаток на аргументи и знаење

„Регулаторната комисија за енергетика е обврзана да ја усогласи одлуката со изгласаните законски измени во Собранието, во кое дел се и пратеници од ВМРО – ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии
2 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 360 | | | веќе видена

Од самиот почеток на кризата, Владата носи сеопфатни мерки во консултација со сите засегнати страни, како и со меѓународните финансиски институции, со цел ...
сите 273 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 60 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски вечерва призна што му бил проблемот - составот на Парламентот! Со тоа тој призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки. Мицкоски ...
сите 187 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска која вчера иако позитивна на Ковид отиде да гласа во Собранието во изјава за ТВ 24 рече дека ќе одговори ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на попладневната прес-конференција искажа сериозни обвиненија дека во округот Корча на „лица со рекордни криминални досиеја им ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ до ВМРО-ДПМНЕ: Вашата навредлива реторика е одраз на недостаток на аргументи и знаење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: