Одговорноста за смртта на овчарот од кратовско ќе се утврдува по одговорите од надлежните министерства

Центарот за управување со кризи не одрекува вина за случајот во кој почина 63 годишниот Златко Божинов од кратовско, но одговорност ќе се бара и во три други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер во Владата задолжен за борба против криминалот и корупцијата, Љупчо Николовски за МИА кажа до кој стадиум е расчистувањето на случајот со ...
| | веќе видена | слични

Наместо да остане на дисциплински мерки, трагичниот случај со Божинов е добар повод за колективна саморефлексија. Имаме ли контрола врз нашите постапки и ...
| | веќе видена | слични

Практиката за прогласување ненадлежност на сите служби во ситуации кога брзо, ефикасно, координирано и по однапред утврдена процедура треба да се реагира е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Истрагата да покаже каде е пропустот за да видиме каде да го зајакнеме системот за итен транспорт на пациенти. Битно е да се расчисти докрај што точно се ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за здравство, Венко Филипче вечерва во „Само интервју“ на Канал 5 даде мислење за случајот во кратовско каде почина сточарот Златко Божинов. Него ...
| | веќе видена | слични

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
| | веќе видена | слични

Јавното Обвинителство ќе го истражува случајот за починатиот сточар, Златко Божиновски кого екипата на итната медицинска помош цели пет часа на раце го носеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одговорноста за смртта на овчарот од кратовско ќе се утврдува по одговорите од надлежните министерства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: