Па што ако има снег, КАФЕТО НЕ СМЕЕ ДА ТРПИ (ВИДЕО)

Борбата против короната во Србија трае повеќе од една година, а прашањето на кое со нетрпение се очекува одговорот е: кога ќе заврши епидемијата. Епидемиологот ...
| | веќе видена | слични

Дали важи законот за локални партиски шефови сопственици на кафиќи треба да одговорат инспекциските служби во Делчево каде во кафуле сопственост на локалниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Читател до редакцијата на „Локално“ испрати фотографии од кафуле во центарот на Скопје кое не ги почитува забраните за работа донесени за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот и член на српскиот кризен штаб, Предраг Кон, изјави дека штом има поголемо олабавување на мерките, коронавирусот веднаш се активира. - Ме иритира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 564 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 353 | | | веќе видена

Кланот Заеви прерасна во картел Заеви и тоа го потврди МВР. После цел ден молк, МВР на Спасовски призна дека во текот на акција за спречување на шверц на дрога ...
сите 145 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 327 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Па што ако има снег, КАФЕТО НЕ СМЕЕ ДА ТРПИ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: