„Пошта“ отвори сопствена електронска продавница

2 копии
7 копии

Земјава и натаму останува место за складирање на половни автомоби со стандард на емисија на штетни гасови под еуро 5 кои Европа полека ги истиснува од употреба ...
| | веќе видена | слични

Берлин – Германската покраина Баварија потпиша договор за купување 2,5 милиони дози од руска вакцина против коронавирус „Спутник V“, откако ќе биде одобрена од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трговскиот дефицит на Франција се продлабочи во февруари и достигна 4,8 милијарди евра поради продолжување на увозот, особено на енергијата, објави Царината во ...
| | веќе видена | слични

Трговскиот дефицит на САД се зголеми на рекордни 71,1 милијарди долари во февруари, поради падот на извозот во време на пандемијата на коронавирусот. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

Од започнувањето на пандeмијата со Ковид-19, е-трговијата на глобално ниво забележува значително забрзан раст. И во Република Северна Македонија се забележува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пошта“ отвори сопствена електронска продавница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: