Јувентус го победи Наполи, Пирло може да здивне (ВИДЕО)

После девет титули во низа сезонава „старата дама“ многу веројатно Скудетото ќе го препушти на Интер, до крајот на сезоната Јувентус го чека борба за пласманот ...
| | веќе видена | слични

Интер е на добар пат да го освои Скудетото, а во моментов „Нероаѕурите“ како првопласирани во Серија А имаат одлична предност во однос на останатите ривали, ...
| | веќе видена | слични

Торински Јувентус не игра како што се очекуваше оваа сезона и навивачите на овој клуб веќе се простија од одбрана на титулата. По девет последователни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот од Милано е на добар пат да дојде до своето 19 Скудето во клупската историја, а повеќе од извесно е дека сезонава ќе се прекине низата на Јувентус од ...
| | веќе видена | слични

Познатиот италијански новинар, Џанлука Роси лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека Антонио Конте не крајот на сезоната ќе го напушти Интер. Конте е на добар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус го победи Наполи, Пирло може да здивне (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: