Крадел од хала во фабрика во Свети Николе

СВР Тетово поднесе кривична пријава А.Т.(22) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 13.02.2021 околу 18.45 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дваесет и двегодишен тетовец доби кривична пријава бидејќи истепал сопственик на угостителски објект во градот. Како што информираат од полицијата, настанот се ...
| | веќе видена | слични

Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична пријава против жител на селото Праленик, општина Центар Жупа, кој во Дебарско Езеро ловел риба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

22-годишен житеч на Тетово нападнал негов врсник, сопственик на кафуле во градот, откако тој му кажал дека сите маси во објектот се зафатени поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крадел од хала во фабрика во Свети Николе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: