Две години молк од Владата за понудата на спасителните служби

2 копии

Првиот вицепремиер во Владата задолжен за борба против криминалот и корупцијата, Љупчо Николовски за МИА кажа до кој стадиум е расчистувањето на случајот со ...
| | веќе видена | слични

Наместо да остане на дисциплински мерки, трагичниот случај со Божинов е добар повод за колективна саморефлексија. Имаме ли контрола врз нашите постапки и ...
| | веќе видена | слични

Практиката за прогласување ненадлежност на сите служби во ситуации кога брзо, ефикасно, координирано и по однапред утврдена процедура треба да се реагира е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Истрагата да покаже каде е пропустот за да видиме каде да го зајакнеме системот за итен транспорт на пациенти. Битно е да се расчисти докрај што точно се ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за здравство, Венко Филипче вечерва во „Само интервју“ на Канал 5 даде мислење за случајот во кратовско каде почина сточарот Златко Божинов. Него ...
| | веќе видена | слични

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две години молк од Владата за понудата на спасителните служби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: