МЗТ се посрамоти во Гостивар, даде едвај 51 поен!


Работнички го победи МЗТ Скопје во Аеродром со 75-74 во меч со драматичен финиш во кој херој беше словенечккиот кошаркар Мирко Мулалиќ кој постигна тројка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работнички во драматичен финиш го доби дербито против МЗТ Скопје Аеродром со минимални 75:74, за втора победа на Центарци оваа сезона против вечниот ривал во ...
| | веќе видена | слични

Вечните скопски кошаркарски ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички попладнево од 16 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе го одиграат 154-тиот меѓусебен дуел во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ се посрамоти во Гостивар, даде едвај 51 поен!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: