Хоспитализиран рускиот опозициски лидер Алексеј Навални


Навални изјавил на социјалните мрежи за наводна епидемија на туберкулоза во затворот и се пожалил на кашлица и висока температура Рускиот опозициски лидер кој ...
| | веќе видена | слични

Властите во повеќе руски градови притворија неколку членови на „Тимот на Навални“ во последните два дена, а од 12-ти април двајца вработени во новоотворениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската полиција во средата изврши претрес во редакцијата на студентски магазин и приведе четворица нивни новинари под кривична пријава за поттикнување ...
| | веќе видена | слични

Таа е осомничена дека применувала насилство при неовластен пристап на приватен имот. Руските државни обвинители побарале денеска од судот да ја осуди Љубов ...
| | веќе видена | слични

Рускиот опозиционер Алексеј Навални моментално штрајкува со глад, се потешко говори и значително има изгубено на килажа, откри неговата сопруга на социјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој моментално штрајкува со глад, сè потешко зборува и значително ослабе, објави неговата сопруга на социјалните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот опозиционер Алексеј Навални соопшти дека го тужи затворот каде отслужува казна затоа што не го добил Куранот што го побара на почетокот на Рамазанскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоспитализиран рускиот опозициски лидер Алексеј Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: