Онлајн изведба на претставата „Идентитети – Историја на еден растегнат сон“ за 10 години Скопје танцов театар


За својот јубилеј, Скопје танцовиот театар ќе има овозможи на љубителите на танцот во петок (9 април), во 20 часот бесплатно, премиерно да ја проследат онлајн ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на „Студентска музичка пролет 2021“ во вторник (13 април) од 11 часот ќе се одржи студентската трибина на која ќе гостуваат Тамара Јолевска-Попов и ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на четвртото издание на „Студентската музичка пролет“, во понеделник (12 април) од 15:30 часот ќе се одржи онлајн предавање „Промовирање текстуална ...
| | веќе видена | слични

Со бесплатна онлајн изведба на претставата „Идентитети – историја на еден растегнат сон“, „Скопје танцов театар“, вечерва, на Јутјуб каналот, со почеток во 20 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р Стефанија Хаџиевска, анестезиолог на клиниката за Државна кардиохирургија, која е дел од тимот од самото нејзино отварање, и раководител на одделот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 282 | | | веќе видена

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Онлајн изведба на претставата „Идентитети – Историја на еден растегнат сон“ за 10 години Скопје танцов театар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: