Тешко повреден велосипедист, бил удрен од возило, сторителот избегал


На 06.04.2021 околу 16.00 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Николај Островски“ и ул.„Моцартова“ во Скопје, патничко возило удрило во велосипедист ...
| | веќе видена | слични

Необична сообраќајна несреќа во Гроцка, Србија. Автомобил излетал од патот и се забил во куќа и вертикално остана да стои. Според српските медиуми несреќата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 15:50 часот се случи на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на манастирот „Св. Јован Бигорски“, вчера во попладневните часови се случила сообраќајна незгода во која ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Возач на патнички автомобил го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, додека три лица, кои биле сопатници во возилото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тешка сообраќајна незгода се случи меѓу камион и автомобил на патот Маврови Анови-Дебар, при што едно лице загина, а три се повредени и пренесени на скопските ...
| | веќе видена | слични

Според информациите од СВР Тетово, сообраќајната несреќа се случила околу 16 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во близина на Ростушки мост се ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот се одвива отежнато на патниот правец Маврово – Дебар , каде автомобил се преврте и заврши покрај патот. Не е познато дали има тешко повредени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
сите 280 | | | веќе видена

Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, доби домашен притвор, кој му е изречен од Кривичниот суд, дознава „А1он“. Судијата кој одлучуваше, го одби ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 228 | | | веќе видена

Спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип ќе биде местото за масовна вакцинација на жителите од истокот. Салата денес е под клуч, но од Здравствениот дом велат ...
сите 546 | | | веќе видена

Фото: ММС Дваесетгодишната Верче Белчовска денеска беше погребана откако нејзиното семејство дозволи да се донираат нејзиното срце, двата бубрези и дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Фирмата МГ ФЕШН во процесот на дооформување на земјиштето, каде сега треба да ги гради трите кули, се здобил со земјиште кое БИЛО во постапка за ...
сите 224 | | | веќе видена

Зоран Заев да каже зошто Седат Пекер се среќавал со негови коалициони партнери и функционери во неговата власт и за што разговарале тие? Заев и владата молчат ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден велосипедист, бил удрен од возило, сторителот избегал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: